Inzerát na pozici

Technický redaktor / technická redaktorka (ediční pracovník / pracovnice) VŘ č.j. RILSA 118/2023

Datum nástupu:01. 05. 2023
Místo nástupu:Dělnická 213/12, 170 00 Praha 7 – Holešovice

Náplň práce

  • samostatné redigování textů a studií (provádění jazykových a stylistických úprav, úprava a sjednocování terminologie, konečná redakce);
  • redakční příprava podkladů pro badatelské zprávy RILSA;
  • redakční příprava informačních výstupů ke zveřejňování na internetu;
  • organizační zajišťování harmonogramů prací a dodržování stanovených redakčních plánů;
  • komunikace s autory textů a studií;
  • zasílání studií a potřebných formulářů, vyřizování administrativy, evidence;
  • vyřizování korespondence (tištěné i elektronické) – dohody, posudky;
  • vyhledávání a oslovování kompetentních recenzentů pro studie.

Požadujeme

  • ukončené vysokoškolské vzdělání v bakalářském nebo magisterském studijním programu v oboru humanitních věd (filologie výhodou);
  • vynikající znalost českého jazyka, stylistická zdatnost;
  • počítačovou gramotnost (znalost práce s PC, znalost programů Microsoft Office: Word, Excel, PowerPoint apod.);
  • praxi s editací a korekturou textů, minimálně 3 roky;
  • schopnost samostatné systematické práce, spolehlivost, pečlivost a zodpovědnost;
  • komunikační schopnosti a schopnost týmové spolupráce;
  • trestní bezúhonnost (dokládá se čestným prohlášením);
  • svéprávnost (dokládá se čestným prohlášením);
  • zdravotní způsobilost (dokládá se čestným prohlášením).

Výhody

  • orientace v oboru sociologie, sociální práce a sociální politiky;
  • zkušenost s prací v prostředí veřejné výzkumné instituce, popř. v akademickém prostředí;
  • znalost anglického jazyka na úrovni B2 (dle Seznamu standardizovaných zkoušek MŠMT).

Nabízíme

  • práci na úvazek 1,0 ve veřejné výzkumné instituci;
  • pracovní smlouvu na dobu určitou – 1 rok, s možností prodloužení na dobu neurčitou;
  • 5 týdnů dovolené;
  • 5 dnů sick day;
  • pružnou pracovní dobu;
  • vzdělávání v rámci systému rozvoje zaměstnanců organizace.

Požadavky na přihlášky

  • strukturovaný životopis;
  • motivační dopis;
  • kopie dokladu o nejvyšším dosaženém vzdělání;
  • čestné prohlášení o trestní bezúhonnosti;
  • čestné prohlášení o svéprávnosti;
  • čestné prohlášení o zdravotní způsobilosti.

Kontakt pro více informací k výběrovému řízení

Mgr. Martina Trojanová, Ph.D. +420 211 152 726 martina.trojanova@rilsa.cz